Geçmiş Seminerler

2002 yılından bu yana sürdürdüğümüz seminerlerin davetli konuşmacı listesi aşağıdaki gibidir. Tüm katılımcılara teşekkürlerimizi sunuyoruz…

2002 – 2003 / Katılımcı – Konuk Listesi:

  1. Atilla Dorsay (Sinema Yazarı, Gazeteci)
  2. Doruk Pamir (Mimar)
  3. Aykut Karaman (Öğretim Üyesi – MSGSÜ)
  4. Kemal Can (Gazeteci, Araştırmacı)
  5. Aykut Köksal (Y. Mimar – MSGSÜ)
  6. Kevser Üstündağ, Dilek Erden (Öğretim Üyesi – MSGSÜ)
  7. Ebru Firidin / Bahar Aksel (Öğretim Üyesi – MSGSÜ)
  8. Tarık Şengül (Öğretim Üyesi – ODTÜ)
  9. Can Kozanoğlu (Gazeteci, Araştırmacı, Sosyolog – NTV)
  10. Ahmet Öztürk (Mimar)
  11. Nazlı Ökten (Sosyolog – Galatasaray Ünv.)
  12. Tosun Terzioğlu (Matematikçi – Sabancı Ünv. Rektörü)
  13. Rahmi Öğdül (Yazar, Felsefeci)
  14. Turgut Öztaş (Jeolog – MSGSÜ)
  15. Nuran Yavuz (Sosyolog – MSGSÜ)
  16. Mehmet Türkay (İktisatçı – Marmara Üniversitesi)
  17. Elvan Gülöksüz (Y. Şehir Plancısı – İTÜ)
  18. Sümer Gürel (MSGSÜ Emekli Öğretim Üyesi)
  19. Emre Öktem (Hukukçu – Galatasaray Ünv.)
  20. Nora Şeni (İktisatçı – Boğaziçi Ünv.)
  21. Huri Cihan İslamoğlu (İktisatçı – Boğaziçi Ünv.)
  22. Fatma Ünsal (Y. Şehir Plancısı – MSGSÜ)
  23. John Lovering (Coğrafyacı – Cardiff Unv. – UK)

 

2003 – 2004 / Katılımcı – Konuk Listesi:

  1. Midyat Yaz Okulu Gönüllü Öğrenci Grubu (MSGSÜ)
  2. Özgür Türesay (Tarihçi – Galatasaray Ünv.)
  3. Hakan Koçak (Sosyolog – Tarih Vakfı)
  4. Heterotopya Grubu
  5. Oda Projesi
  6. Ali Ergur (Sosyolog – Galatasaray Ünv.)
  7. Alessandra Ricci (Arkeolog – Universita Di Roma)
  8. Ayşe Buğra (İktisatçı – Boğaziçi Ünv.)
  9. Semra Kalkan (Y. Şehir Plancısı)
  10. Ümit Şenesen (İktisatçı – İTÜ)
  11. Greenpeace Akdeniz Ofisi Enerji Kampanyası
  12. Zafer Üskül (Anayasa Hukukçusu)
  13. Murat Yalçıntan / Erdem Erbaş (Öğretim Üyesi – MSGSÜ)
  14. Oğuz Meriç (Fotoğrafçı – İTÜ)
  15. Zeynep Aygen (Mimar – University of Portsmouth)
  16. Tayfun Kahraman / Gürkan Akgün (Öğrenci – MSGSÜ)
  17. Fuat Keyman (Siyaset Bilimcisi – Koç Ünv.)
  18. Mustafa Sönmez (Araştırmacı Yazar)
  19. Asuman Türkün Erendil (Y. Şehir Plancısı – Bilkent Ünv.)

 

2004 – 2005 / Katılımcı – Konuk Listesi:

  1. Binnur Öktem (Y. Şehir Plancısı – MSGSÜ)
  2. Toplum Gönüllüleri Vakfı
  3. Şükrü Aslan (Sosyolog – MSGSÜ)
  4. Yaşam Hakkı İnisiyatifi
  5. Ahmet Tulgar (Gazeteci – BirGün)
  6. Aykut Karaman (Öğretim Üyesi – MSGSÜ) / B. Beril Çelik / Feyza Tolga / Deniz Karagülle (Öğrenci – MSGSÜ)
  7. Dr. Andy Thornley (Politik Coğrafyacı – London School of Economics)
  8. Müjgan Halis (Gazeteci, Araştırmacı Yazar)
  9. Ahmetcan Alpan, Çiğdem Çevrim, İpek Şen, Burcu Akıncı, Ayşe Yıkıcı, Eda    Yiğit, Gürkan Akgün, Hayri Karpuz, Emre Sert, Dilşad Keskin (Öğrenci – MSGSÜ)
  10. Meltem Kaya / Bahar Aksel (Öğretim Üyesi – MSGSÜ)
  11. Erbatur Çavuşoğlu (Öğretim Üyesi – MSGSÜ)
  12. Ferhan Gezici (Şehir Plancısı – İTÜ)
  13. Ümit Akçay (Kalkınma İktisadı ve İktisadi Büyüme Programı – Marmara Üniversitesi)
  14. Seçil Yersel, Özge Açıkkol, Güneş Savaş (Oda Projesi)
  15. Özgün Akduran (İktisatçı – İstanbul Üniversitesi)
  16. İsmet Okyay (Öğretim Üyesi – MSGSÜ)
  17. Ti Nan-Chi (Kentsel Tasarımcı – Tayvan)
  18. Levent Gürsel Alev (Genetiği Değiştirilmiş Organizmalara Hayır Platformu)
  19. Nevra Akdemir (TÜSAM Araştırmacısı)
  20. Dora Günel (Fotoğraf vakfı) – Ebru Soytemel (MSGSÜ) – Gülay Kayacan (Tarih Vakfı)– Kemal Cengizkan (Fotoğraf Vakfı) – Gamze Toksoy (MSGSÜ)
  21. Serkan Öngel (Araştırmacı)
  22. Luiz Mezzano (Fener – Balat Rehabilitasyon Programı Uluslararası Eş Müdürü)
  23. Hale Mamunlu (Öğretim Üyesi – MSGSÜ)
  24. Rıfat Akbulut (Öğretim Üyesi – MSGSÜ)
  25. Serazer Pekerman (Sinema TV – Bilgi Üniversitesi)

2005 – 2006 / Katılımcı – Konuk Listesi:

  1. Shams Asadi-Rennhofer (Viyana Belediyesi – Proje Koordinasyon)
  2. Çağlar Keyder (Sosyolog – Boğaziçi Üniversitesi)
  3. Burcu Serdar Köknar, Özgür Esra Kahveci, Özlem Berber, Sait Ali Köknar, Birsin Çolakoğlu, Esra Sönmez, Gülenay Erdem, İsmet Güngör, Sedef Soykam (Rotterdam Mimarlık Bienali 2005)
  4. Gülşah Çölgeçen, İpek Şen, Gürkan Akgün, Emrah Şahan, Ebru Şener, Fulya Toper, Meltem Parlak, Demet Savaşan, Deniz Çavuş, Emir Yılmaz, Eda Yiğit, Kerem Ekinci, Nihan Tohum, Hayri Karpuz (MSGSÜ Öğrencileri)
  5. Erbatur Çavuşoğlu (Öğretim Üyesi – MSGSÜ)
  6. Veysel Gençten (Fotoğraf Sanatçısı)
  7. Meral Özbek (Sosyolog – MSGSÜ)
  8. Kent ve İnsan Çalışma Grubu (MSGSÜ)
  9. Polat Sökmen (İMP)
  10. YUH Çalışma Grubu (MSGSÜ Öğrencileri)
  11. Erbay Yücak (Hukukçu)
  12. Fuat Ercan (İktisatçı – Marmara Üniversitesi)
  13. Sırma Turgut (Şehir Plancısı – YTÜ)
  14. MEKİK MSGSÜ ŞBPB Öğrenci Klübü
  15. Murat Cemal Yalçıntan (Öğretim Üyesi – MSGSÜ)
  16. Levent Özaydın (İktisatçı – MSGSÜ)
  17. Tolga Tören (İktisatçı – Marmara Üniversitesi)
  18. Erol Katırcıoğlu (İktisatçı – Bilgi Üniversitesi)
  19. Korel Göymen (Siyaset Bilimci – Sabancı Üniversitesi)

 

2006 – 2007 / Katılımcı – Konuk Listesi:

  1. Hüseyin Kaptan (İMP)
  2. Aslı Kıyak İngin (Made in Şişhane Projesi)
  3. Besime Şen (Öğretim Üyesi – MSGSÜ)
  4. Gülsenem Gün – Menent Savaş (GSÜ)
  5. Nazır Kapusuz (TÜSAM)
  6. İclal Kaya Altay (Öğretim Üyesi – MSGSÜ)
  7. Mustafa Sönmez (Araştırmacı, Gazeteci)
  8. Akın Atauz (Yeşilırmak Havza Geliştirme Projesi)
  9. Hüseyin Çiçek (Yeşilırmak Havza Geliştirme Projesi)
  10. Asuman Türkün (Yeşilırmak Havza Geliştirme Projesi) (YTÜ)
  11. İlke Planlama (Yeşilırmak Havza Geliştirme Planı)
  12. Sümer Gürel (MSGSÜ – Emekli Öğretim Üyesi)
  13. İsmet Okyay (MSGSÜ – Emekli Öğretim Üyesi)
  14. Tansel Erbil (Öğretim Üyesi – MSGSÜ)
  15. Gülşen Özaydın (Öğretim Üyesi – MSGSÜ)
  16. Ebru Firidin Özgür (Öğretim Üyesi – MSGSÜ)
  17. Gökhan Menteş (Şehir Plancısı – GAP Kültürel Mirası Geliştirme Programı Teknik Destek Ekibi Proje Md. Yrd.)
  18. Mahyer Arafi (Şehir Plancısı – University of Cincinnati)
  19. Kent Plancı Ütop-istler

2007 – 2008 / Katılımcı – Konuk Listesi:

  1. Prof. Dr. A. Willy Schmid (Şehir Plancısı)
  2. Erbay Yücak- (Hukukçu)
  3. Haydarpaşa İnisiyatifi
  4. İMECE – Toplumun Şehircilik Hareketi
  5. Erol Tümertekin (Coğrafyacı – İÜ Emekli Öğretim Üyesi)
  6. CarFree Hareketi
  7. Kenan Göçer (Stratejist, Beykent Ünv.)
  8. Mike Gibson (LSBU)
  9. Sulukule Platformu
  10. Mustafa Sönmez (Araştırmacı, Gazeteci)
  11. Mustafa Demir (Fatih Belediye Başkanı)
  12. Hürriyet Öğdül (Öğretim Üyesi – MSGSÜ)
  13. Pelin Pınar Özden (Şehir Plancısı- İÜ)
  14. Andy Thornley (Politik Coğrafyacı – LSE)
  15. GYODER
  16. Müge Özkan Özbek (Öğretim Üyesi – MSGSÜ)
  17. Mehmet Çubuk (MSGSÜ Emekli Öğretim Üyesi)
  18. İlke Planlama
  19. Gülşen Özaydın/ Levent Özaydın/ Figen Kafesçioğlu/ Murat Kafesçioğlu (MSGSÜ Öğretim Üyeleri)
  20. Gül Üstün (Hukukçu – Marmara Üniversitesi)
  21. Ümit İnatçı (Ressam, Tasarımcı)

 

2008 – 2009 / Katılımcı – Konuk Listesi:

  1. Ruşen Keleş (Hukukçu, Kent Bilimcisi – Emekli Öğretim Üyesi)
  2. Sınır Tanımayan Otonom Plancılar
  3. Nevra Akdemir – Tuzla Belgeseli (TÜSAM Araştırmacısı)
  4. İMECE Hareketi – Göç Filmi
  5. Özgür Bingöl – Ebru Firidin (Öğretim Üyesi – MSGSÜ)
  6. Erhan Demirdizen – Tayfun Kahraman (ŞPO)
  7. Adnan Genç (Araştırmacı, Gazeteci)
  8. Mustafa Sönmez (Araştırmacı, Gazeteci)
  9. Ömer Madra (Açık Radyo)
  10. Korhan Gümüş (İstanbul 2010 Kentsel Uygulamalar Direktörü)
  11. Hatice Kurtuluş (Siyaset Bilimci – İÜ)
  12. Ferhan Şensoy İstanbul’u Satıyorum Oyunu Gösterimi
  13. Tahsin Yücel (Yazar)
  14. Philip Boland (Politik Coğrafyacı – Cardiff Unv. – UK)
  15. John Lovering (Politik Coğrafyacı – Cardiff Unv. – UK)
  16. Bahar Aksel Enşici (Öğretim Üyesi – MSGSÜ)
  17. İclal Dinçer (Şehir Plancısı – YTÜ)
  18. Tahir Musa Ceylan (Psikolog)
  19. Ayfer Bartu – Biray Kolluoğlu (Sabancı Üniversitesi)
  20. Şükrü Aslan (Sosyolog – MSGSÜ)
  21. Yaşar Adanalı (Siyaset Bilimci)
  22. Filiz Özer (Mimar – Emekli Öğretim Üyesi)

2009 – 2010 / Katılımcı – Konuk Listesi:

  1. Sulukule Atölyesi
  2. Ece Sarıyüz – Philipp Misselwitz (Oda Projesi)
  3. Ayşim Türkmen (Şehir Antropologu – Belgeselci)
  4. Behiç Ak (Yazar, Gazeteci, Karikatürist)
  5. Oğuz Meriç – Meriç Öner (Fotoğrafçı – İTÜ)
  6. Nur Akın (Mimar – İTÜ)
  7. Perihan Bayraktar – Thomas Balkenhol (Belgeselci)
  8. Asu Aksoy (Bilgi Üniversitesi)
  9. Fatih Pınar (Belgeselci, Fotoğrafçı)
  10. Burçin Altınsay (Yüksek Mimar ve Restorasyon Uzmanı – Fener/Balat   Rehabilitasyon Projesi)
  11. Halil Onur – Erol Kuzubaşoğlu (Süleymaniye Yenileme Projesi Yüklenicileri)
  12. Meriç Öner (Fotoğrafçı, Belgeselci) – Pelin Derviş (Küratör, Araştırmacı)
  13. Mustafa Sönmez (Araştırmacı, Gazeteci)
  14. Murat Gülsoy (Yazar)
  15. Fatih Pınar (Belgeselci)
  16. Güven Eken (Doğa Derneği Başkanı)
  17. Ethem Özgüven (Belgeselci)
  18. Gülşen İşeri (Gazeteci, Yazar)
  19. Nedim Hazar (Belgeselci)
  20. Mustafa Poyraz (Araştırmacı)
  21. İdil Elveriş (Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi)
  22. Cornelia Reinauer (Kreuzberg Eski Belediye Başkanı)

2010 – 2011 / Katılımcı – Konuk Listesi:

06.10.2010
CEM AKAŞ
“Romanda Yerler: Tasarım
ve İmgelem”
     
20.10.2010
ÇARE OLGUN – AKİF BURAK ATLAR
ŞPO İstanbul 3. Köprü Projesi Değerlendirme Raporu
İzlemek için tıklayınız.
     
03.11.2010
ZAFER BİÇEN
Belgesel Gösterimi: “İstanbul Çıplak”
İzlemek İçin tıklayınız.
10.11.2010
SERKAN ÖNGEL
Hasanpaşa Gazhanesi ve İstanbul 2010
İzlemek İçin tıklayınız.
     
24.11.2010
HATİCE KURTULUŞ – SEMRA PURKİS
Mekanda Ayrışan Göçmenlik: Kuzey Kıbrıs Örneği
İzlemek için tıklayınız.
01.12.2010
FERHAT KENTEL
İktidar ve Direniş: Kent ve Gündelik Hayat
İzlemek için tıklayınız.
08.12.2010
MURAT BELGE
Kentler ve İstanbul Üzerine
İzlemek İçin tıklayınız.
15.12.2010
FUAT KEYMAN
Kentsel Dönüşüm, Küreselleşme ve Türkiye
İzlemek İçin tıklayınız.
     
29.12.2010
JULIA STRUTZ
Yeni İstanbul için Eski İstanbul Tahayyülleri: Süleymaniye Kentsel Dönüşüm Projesi
İzlemek için tıklayınız.
05.01.2011
HÜSEYİN KARAGÖZ & HÜSEYİN IRMAK
Belgesel Gösterimi: “Adım Adım Kağıthane”
İzlemek İçin tıklayınız.
23.02.2011
SÜMER GÜREL
21. yy’da Kent Planlama Stratejileri: Geleceği Okumak
İzlemek için tıklayınız.
02.03.2011
İPEK AKPINAR
Prost’un İstanbul’u
İzlemek için tıklayınız.
09.03.2011
DERİN ÖNCEL
Galata’da İlk Apartman Örnekleri
İzlemek için tıklayınız.
16.03.2011
NİHAN ÇETİNKAYA
Kentsel Hareketler ve Sanatın Müdahale Gücü
İzlemek için tıklayınız.
23.03.2011
YAŞAR ÇABUKLU
Postmodern Mekanlar
İzlemek için tıklayınız.
30.03.2011
HAYDAR KARABEY – KASIM ZOTO
Suriçi’nin Turistik Sefaleti
İzlemek için tıklayınız.
06.04.2011
MARLENE SCHAFERS
Katları Çıkarken: Gecekondudan Apartmana Geçiş Örneği Olarak Bezirganbahçe
İzlemek için tıklayınız.
13.04.2011
LEVENT ŞENTÜRK
Deneysel Mimarlık
İzlemek için tıklayınız.
     
27.04.2011
TANIL BORA
Türkiye’de Muhafazakarlık Üzerine
İzlemek için tıklayınız.
04.05.2011
İMRE AZEM
Ekümonopolis: Ucu Olmayan Şehir – Belgesel Gösterimi
11.05.2011
BURCU YİĞİT TURAN
Kompleks Ekolojilerin Kesişiminde Kritik Kent Peyzajları
İzlemek için tıklayınız.

2011 – 2012 / Katılımcı – Konuk  Listesi:

Tarih Konuşmacı Başlık
05.10.2011
Özcan Yüksek
Şehirler, Masallar, Ütopyalar
19.10.2011
 
Seminer yapılmayacaktır
26.10.2011
Mehmet Çubuk
Büyümesi Özleme Dönük ve Rastlantıya Yer Vermeyen Bir Ada-devlet: Singapur (Bir Seyahatin Düşündürdükleri)
İzlemek için tıklayınız
02.11.2011
Maarten Loopmans
The Politics of Urban Policies
İzlemek için tıklayınız.
23.11.2011
MSGSÜ Kent Düşleri Atölyesi Ekibi
Kentin Düşlerinde Buluşan Planlama ve Mimarlık
İzlemek için tıklayınız.
30.11.2011
Julia Strutz, Kumru Çılgın, Erbatur Çavuşoğlu
Bourdieucu Yöntemlerle Mekan Okuması: Bir Kentsel Dönüşüm Araştırmasının Bulguları
İzlemek için tıklayınız.
07.12.2011
Gülden Erkut
Planlama Sürecinde Bilginin Rolünü Yeniden Düşünmek
İzlemek için tıklayınız.
14.12.2011
Barış Alp Özden
Geç 1940’lar ve 1950’ler İstanbul’unda Mesken Sorunu ve İşçilerin Gündelik Hayat Deneyimleri
İzlemek için tıklayınız.
21.12.2011
 
Grev nedeniyle seminer yapılmayacaktır.
28.12.2011
Aslı Odman
Tophane’de İz Bırakmadan Kaybolmuş Bir Endüstri Mirası: Ford İstanbul Montaj Fabrikası 1925-1944
İzlemek için tıklayınız.
04.01.2012
Ümit Şenesen
Neyi Bildirir Sayılar?
İzlemek için tıklayınız.
     
Tarih Konuşmacı Başlık
22.02.2012
Meriç Öner, Vasıf Kortun
Misyon, Program, Mekan
Çekim yapılamadı.
29.02.2012
Mark Shields
A Social Theory of Socio-Technical Practices
Çekim Yapılamadı.
07.03.2012
Rıfat Akbulut
Plan Neyi Anlatır: Kentlerin Görsel Temsiliyetinin Zamandaki Serüveni
İzlemek için tıklayınız.
14.03.2012
Sümer Gürel
Planlama Eğitiminin Dünü Bugünü Yarını
21.03.2012
Lale Orta
Türkiye’de Kadın Futbolu’nun Tarihsel Gelişimi
İzlemek için tıklayınız.
28.03.2012
Asuman Türkün, Binnur Öktem, Şükrü Aslan
İstanbul’da Eski Kent Merkezleri ve Gecekondu Mahallelerinde Kentsel Dönüşüm ve Sosyo-Mekansal Değişim
Çekim yapılamadı.
04.04.2012
Uğur Tanyeli
Habis Bir Mimarlık Kavramı Olarak Yer
11.04.2012
Film Gösterimi
Kitchen Stories
18.04.2012
Neil Korostoff
Citizen Action for Environmental Restoration in the Coalfields of Pennsylvania, U.S.A.
İzlemek için tıklayınız.
25.04.2012
Ecmel Ayral
Kentsel Dönüşüm: Sermaye Mutlaka Soysuzlaştırmalı mı?
İzlemek için tıklayınız.
02.05.2012
MSGSÜ/ŞBPB Proje Ekibi
Kırsal Yerleşmelerde Plansız Bir Planlama Mümkün mü? Balıkesir Kırsal Yerleşmeleri Örneği
İzlemek için tıklayınız.
09.05.2012
Kürşat Bumin
Türkiye, Kent ve Demokrasi Üzerine
16.05.2012
Şevket Şahintaş
“Herkes Uyurken” Belgesel Film Gösterimi ve “Gecenin Öteki Yüzü” Fotoğraf Sergisi Üzerine Söyleşi
     
07.11.2012
Sümer Gürel
Ben Bostan Çocuğuyum
21.11.2012
Serkan Öngel
Kapitalizmin Kıskacında Kent ve Emek
28.11.2012
Tuna Kuyucu
Hukuk, Mülkiyet ve Muğlaklık: İstanbul’un Düşük Gelirli Konut Alanlarının Yeniden Yapılandırılmasında Hukuksal Muğlaklıkların Rolü
05.12.2012
Sibel Yardımcı-Dikmen Bezmez
Sakatlık Sosyal Modeli ve Kentsel Mekanın Erişilebilirliği
12.12.2012
Jülide Kayalar Alp
Örgütlenme Kapasitesi
Bağlamında Kentsel Projeler:
İstanbul Kartal, Cendere Vadisi ve Maltepe Dragos Projeleri Üzerine Bir Değerlendirme
İzlemek için tıklayınız.
19.12.2012
Jean François Perouse
Ernest Mamboury: Erken 20. yy. İstanbul’unun Keşfedilmesi Gereken Önemli Bir Şahidi
İzlemek için tıklayınız.
26.12.2012
Mahyar Arefi
Elusive Planning: A Case Study
of Dubai
02.01.2013
Proje Ekipleri
Gelecek İstanbul Yarışması Akademisyen Kategorisi Ödüllü Projelerin Sunumu
   
27.02.2013
Eser Yağcı
Mekan Moda Olunca
06.03.2013
Christoph
K. Neumann
Geç Osmanlı İstanbul’unda Alkol Tüketimi ve Kamusal Alan
13.03.2013
Ayten Alkan
Şehrin Erkek-Egemen, Eril
ve Heteronormatif Kodlarını Çözmek
20.03.2013
Seher Demet Yücel
Kent ve Doğa  Arasında Geçiş Zonu: Ekoton
27.03.2013
Derya Özkan
“Bırakın Kendi Kendilerini Mutenalaştırsınlar!” Münih İstasyon Mahallesinde Mekan, Kültür ve Göç
03.04.2013
Ayşe Çavdar
Self-Oryantalizm Bağlamında Gecekondu
10.04.2013
İlhan Koçulu
Yerele Davet: Ekomüze, Kırsal Turizm, Köy Bilgeliği, Yerel Üretim ve Tüketim, Sürdürülebilir Yaşam Üzerine Deneyimler, Politikalar
17.04.2013
Yıldırım Şentürk
Emeğin Kenti İstanbul:
Metropolde Çalışma Hayatının Toplumsal ve Mekansal Pratikleri
24.04.2013
Tolga İslam – Kerem Çiftçioğlu
Zorunlu Askerliğin Sorunlu Halleri ile Bir Yüzleşme Denemesi: http://www.askerhaklari.com
08.05.2013
Begüm Özden Fırat – Ezgi Bakcay
Kent, Sanat ve Bienal
15.05.2012
Melih Birik
Mekansal Değişim Sürecinde Transformasyon ve Deformasyon

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s